EN

Sosyal Sorumluluk

Sosyal Sorumluluk

Kuruluşundan bu yana, Türkiye’nin savunma alanında bağımsızlaşarak güçlenmesinde üstlendiği öncü rolü teknolojik gelişimin yaygınlaştırılması için de kullanan Baykar, sosyal sorumluluk ve toplumsal duyarlılık projeleriyle 7’den 70’e herkese ulaşmak için çalışmaktadır. Baykar, teknoloji üreten bir Türkiye hedefiyle, Milli Teknoloji Hamlesi kapsamında hem toplumsal hem de profesyonel alanda yetişmiş insan ve yetkinlik kapasitesini arttırmak için desteklerine devam etmektedir.Türkiye Teknoloji Takımı

Savunma ve havacılık alanlarında faaliyet gösteren Baykar, Milli Teknoloji Hamlesi vizyonuyla Türkiye’nin teknolojik dönüşümü ve bu alandaki yetişmiş insan kaynağının gelişmesine destek veren öncü kurumlar arasında yer almak için çalışıyor.

Baykar bu nedenle Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın (T3 Vakfı) en büyük destekçileri arasında yer alıyor. Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı, Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar ise T3 Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı olarak vakıf bünyesinde çalışmalar yürütüyor.

T3 Vakfı bugün Bayraktar Ailesi tarafından vakfa bağışlanan ve Baykar’ın İHA çalışmalarını başlattığı Bayrampaşa’daki tesisi genel merkez olarak kullanıyor.

T3 Vakfı, yetenekli gençlerin ve her yaş grubundan insanın teknoloji geliştirme sürecine katılmasını sağlamak; stratejik önemi, yüksek katma değeri

ve küresel rekabette kendi kimliğiyle var olacak millive özgün teknolojilerin, sistem ve bileşenlerinin üretilmesine destek vermek amacıyla faaliyet gösteriyor. Vakıf ayrıca 2023 yılına kadar 1001 Teknoloji Takımı’nı desteklemeyi hedefliyor.

T3 Vakfı paydaşları ile birlikte ülkemizin kalkınması ve Milli Teknoloji Hamlesi’nin itici gücünü oluşturacak, teknoloji üretme yetkinliği yüksek genç bireyler yetiştirmek amacıyla Türkiye’nin 81 ilinde Deneyap Atölyeleri kurarak eğitimler veriyor. Deneyap Atölyeleri’nde, ortaokul ve liseye başlangıç çağındaki gençler Tasarım-Üretim, Robotik-Kodlama, Elektronik Programlama, Yazılım Teknolojileri, Havacılık ve Uzay Teknolojileri gibi alanlarda eğitimler alıyor.

2023’e kadar 1001 teknoloji girişimini destekleme hedefiyle yola çıkan T3 Vakfı, T3GM (T3 Girişim Merkezi) ile yüksek teknolojili milli girişimlere de destek veriyor.

Teknofest

Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve Anadolu Ajansı'nın (AA) global iletişim ortağı olduğu TEKNOFEST, kapılarını açtı. İstanbul Yeni Havalimanı'nda hava kontrol kulesi önüne kurulan ana sahnede festivalin son gününe kadar birçok etkinlik düzenlenmesi planlanırken, katılımcı firmaların stantlarında da bilgilendirme ve birçok deneyim fırsatı sunuluyor. Alana girişler için kontrol noktaları oluşturulurken, misafirlerin ihtiyaçları için çok sayıda sosyal donatı alanı inşa edildi.İstanbul  Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen TEKNOFEST, kapılarını açıyor. Alana girişler için  kontrol noktaları oluşturulurken, misafirlerin ihtiyaçları için çok sayıda sosyal  donatı alanı inşa edildi.

İstanbul Yeni Havalimanı'nda bugün başlayacak festival için  hazırlıklar tamamlandı.

Hava kontrol kulesi önüne kurulan ana sahnede festivalin son gününe  kadar birçok etkinlik düzenlenmesi planlanırken, katılımcı firmaların  stantlarında da bilgilendirme ve birçok deneyim fırsatı sunulacak.Alana girişler için kontrol noktaları oluşturulurken, misafirlerin  ihtiyaçları için çok sayıda sosyal donatı alanı inşa edildi.

Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmaları, Aselsan, Baykar, BMC, İGA, İSBAK, Roketsan, TAİ, TÜBİTAK ve Türksat'ın paydaşlığında gerçekleştirilecek. Aselsan, İHA Destekli İnsansız Kara Aracı, İnsansız Sualtı Sistemleri  ve Robotik Fetih 1453 Yarışmaları'nın, Baykar Savaşan İHA, Sürü İHA, Baykar ve  TAİ Yapay Zeka yarışmalarının, İGA Model Uçak, İSBAK Robotaksi ve İnsanlık  Yararına Teknoloji Yarışması'nın, Roketsan Roket, TÜBİTAK İHA ve Türksat Model  Uydu yarışmasının paydaşlığını üstleniyor.

Teknik Geziler

Baykar, gelecekte savunma ve havacılık alanında çalışarak Türkiye’nin teknolojik dönüşümünde rol alacak gençleri motive etmek amacıyla İstanbul’daki Milli S/İHA Üretim ve Ar-Ge Merkezi’nde ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerini ağırlıyor. 

 

Baykar Milli S/İHA Üretim ve Ar-Ge Merkezi’ne gelen öğrenciler önce üretim aşamalarını gezerek öğreniyor. Ardından ise Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar ile Baykar ekibinin deneyimli mühendisleri tarafından yapılan sunumu izliyorlar. Baykar, Türkiye’nin geleceği olacak gençlerimizi ağırlamaktan gurur duyuyor.